Oddíl malé kopané

Web: https://www.sokolzerotin.estranky.cz/

Charakteristika oddílu

Oddíl malé kopané byl založen v roce 1999. Zakladatelem klubu je Ing. Martin Trokan. Mezi další zakládající členy oddílu malé kopané patří Jiří Meixner, Marcel Obšil, Vladimír Bajer, Petr Vaňák, Václav Kryl, Marcel Hrubý, Zdeněk Spurný, Pavel Jašek. Jedná se o hráče z obcí Žerotín a Strukov. Domácí zápasy hraje družstvo na místním travnatém hřišti. Oddíl se účastní soutěže Malého fotbalu Olomouc.

Oddíl započal svou první sezónu v roce 1999 v 8. lize Olomouckého futsalu. Po reorganizaci a rozdělení soutěže do čtyř lig, byl oddíl přeřazen do 4.ligy skupiny ,,D". V roce 2004 družstvo požádalo o přeložení do některé z jiných skupin. Jeho prosba byla kladně vyřízena a oddíl se stěhoval od sezóny 2004/2005 do 4. ligy skupiny ,,A". V sezóně 2005/2006 oddíl dosáhl svého zatím nevětšího úspěchu v historii, když postoupil do 3. ligy skupiny ,,D". Sezónu ve 3. lize bohužel oddíl nedokončil, na jaře roku 2007 byl oddíl zrušen. Ale ani to zbývající hráče neodradilo od toho, aby s čistým štítem od sezóny 2007/2008 začali v podstatě od začátku a opět ve 4.lize skupině ,,A". V sezóně 2009/2010 se Žerotínským hráčům podařil návrat do třetí ligy, a tak od sezóny 2010/2011 nastupuje Sokol pravidelně ve 3.lize skupině ,,B".

Oddíl každý rok pořádá turnaj ,,O putovní klobásu“, turnaj se koná na přelomu měsíců července a srpna na hody v obci Žerotín. Zároveň oddíl zajišťuje občerstvení a večerní taneční zábavu. Turnaje se účastní jen čtyři mužstva. Každý rok se hraje o hodnotné ceny. První ročník se hrál již v roce 1999 ještě před začátkem sezóny 1999/2000.

V roce 2013 družstvo hrálo 3. ligu skupiny B. Za oddíl nastupují Robert Čunderle, Petr Vaňák, David Fryblík, Filip Spurný, ze Strukova Martin Hublar, Pavel Jašek, František Vrba, Jiří Plachý, Miroslav Plachý, z Pňovic Jiří Meixner a Jaroslav Kupec, z Olomouce Jan Zatloukal.

Od roku 2018 není oddíl malé kopané součástí T. J. Sokol Žerotín.